niedziela, 12 lipca 2015

Magister sztuki :-)    Częśc I artystyczna 
    II Pracownia ceramiki artystycznej 

 "PRZEMIJANIE"
Praca opowiada o dojrzewaniu człowieka. . Chciałam powiedzieć jak środowisko w którym żyjemy, kształtuje nas i  wpływa na nas. Moje kompozycje stały się niewielką przestrzenią architektoniczną dla moich bohaterów. Wzajemny układ obrazów w zakamarkach ceramiki pokazuje dzieciństwo jako jądro naszego istnienia. To z niego rodzą się wszystkie późniejsze etapy. W doskonałą formę koła, w centralnej części pracy, wpisałam – szeroko pojętą młodość. Wszystkie pozornie niepasujące do siebie elementy w jakimś zakresie – pasują do siebie. Przemieszanie fotografii i niemal dziecięcych rysunków symbolizuje szerokie spektrum ludzkiego życia. Oszczędna kolorystyka – czernie, szarości, kobalty i sepie – unaoczniają przemijanie. Blaknięcie, rozmazywanie się i wzajemne przenikanie barw jest opowieścią o dążeniu ku śmierci.
 

PODRÓŻ”
Kolejna kompozycja to „Podróż“ . Opowiada o wędrówce człowieka poprzez życie. O ulotności chwili, teraźniejszości jako jedynym, istniejącym momencie. Fotografia jest świadectwem. Stąd także nawiązanie do prędkości, ukazanej za pomocą rysunku samochodu. Pęd kontra trwanie. Narysowany samochód jest i dziecięcą zabawką, i symbolem podróży. Kompozycja jest również opowieścią o przemijaniu ciała jako formy. Jest symbolem posiadania rzeczy materialnych, które – jak i ciało – ulegają zniszczeniu i są dostępne tylko na jakiś . W mojej pracy pokazuję to na obiekcie z dziadkiem, ciało jest tylko nietrwałą obudową, nie jesteśmy nim, zmienia się, to czym jesteśmy tak naprawdę – tkwi głębiej.AUTOPORTRET”
Autoportret” to kompozycja mówiąca o mnie samej, o moim świecie czasem uporządkowanym, a czasem chaotycznym. Próbuję pokazać, jak przyjęcie roli kobiety wpływa na modele zachowań, obieranie życiowych kierunków i zwykłą codzienność. .  Niektóre tematy związane z płcią są wstydliwe, odsuwamy je na drugi plan. Dlatego w mojej pracy obecny jest aspekt podglądania, ukrywania, zażenowania. Pytam sama siebie – kim jestem? Ja – człowiek, ja – kobieta, a dopiero później: ja – artystka,
 
   Część II Użytkowa.
   Pracownia ceramiki w architekturze
Aneks
Wydział Grafiki i Sztuki Mediów
Pracownia Fotomediów

"Nie jestem moimi myślami, emocjami i postrzeganiem zmysłowym ani doświadczeniami. Nie jestem treścią mojego życia. Jestem życiem. Jestem przestrzenią, w której wszystko się wydarza. Jestem świadomością. Jestem TERAZ. Jestem." 
Eckhart Toole 
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz